MMA02040D1503BB300 Vishay
MMA02040D1503BB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D1503BB300
Part Number MMA02040D1503BB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 150K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D1503BB300
Datasheet download MMA02040D1503BB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D1503BB300
MMA02040D1503BB300 Specifications
Part Number MMA02040D1503BB300
Rad Hard No
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Resistance Value 150 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0204(1406)
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm