CRCW0201270RJNED Vishay
CRCW0201270RJNED Images
Please contact us for more photos of CRCW0201270RJNED
Part Number CRCW0201270RJNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 270 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0201270RJNED
Datasheet download CRCW0201270RJNED.pdf
Request Quotation for CRCW0201270RJNED
CRCW0201270RJNED Specifications
Part Number CRCW0201270RJNED
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.05 W
Resistance Value 270 Ohm
MSL Level 1
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm