ERJ6ENF4301V Panasonic
ERJ6ENF4301V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF4301V
Part Number ERJ6ENF4301V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 4.3K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF4301V
Datasheet download ERJ6ENF4301V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF4301V
ERJ6ENF4301V Specifications
Part Number ERJ6ENF4301V
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 4.3 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm