CRL2512-JW-R150ELF Bourns
CRL2512-JW-R150ELF Images
Please contact us for more photos of CRL2512-JW-R150ELF
Part Number CRL2512-JW-R150ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 0.15 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRL2512-JW-R150ELF
Datasheet download CRL2512-JW-R150ELF.pdf
Request Quotation for CRL2512-JW-R150ELF
CRL2512-JW-R150ELF Specifications
Part Number CRL2512-JW-R150ELF
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Resistance Value 150 MOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.3 x 3.1 x 0.6 mm
MSL Level 1
Case Size 2512
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 3.1 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm