ERJ6ENF9091V Panasonic
ERJ6ENF9091V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF9091V
Part Number ERJ6ENF9091V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 9.09K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF9091V
Datasheet download ERJ6ENF9091V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF9091V
ERJ6ENF9091V Specifications
Part Number ERJ6ENF9091V
Max Processing Temp 260
Resistance Value 9.09 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm
Product Weight 4 mg
Replacement Part Number PART-ERJ6ENF9091V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ6ENF9091V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 2.43K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD T R