CRCW12103K90JNEA Vishay
CRCW12103K90JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12103K90JNEA
Part Number CRCW12103K90JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 3.9K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12103K90JNEA
Datasheet download CRCW12103K90JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW12103K90JNEA
CRCW12103K90JNEA Specifications
Part Number CRCW12103K90JNEA
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Case Size 1210
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.9 kOhm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm