ERJ1TYJ101U Panasonic
ERJ1TYJ101U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ101U
Part Number ERJ1TYJ101U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 100 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ101U
Datasheet download ERJ1TYJ101U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ101U
ERJ1TYJ101U Specifications
Part Number ERJ1TYJ101U
Resistance Value 100 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm