CRCW251227K0FKEH Vishay
CRCW251227K0FKEH Images
Please contact us for more photos of CRCW251227K0FKEH
Part Number CRCW251227K0FKEH
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 27K Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW251227K0FKEH
Datasheet download CRCW251227K0FKEH.pdf
Request Quotation for CRCW251227K0FKEH
CRCW251227K0FKEH Specifications
Part Number CRCW251227K0FKEH
Resistance Value 27 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Supplier Package 2512
Termination Style Wraparound
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm