CRCW06031R00FKEAHP Vishay
CRCW06031R00FKEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW06031R00FKEAHP
Part Number CRCW06031R00FKEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06031R00FKEAHP
Datasheet download CRCW06031R00FKEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW06031R00FKEAHP
CRCW06031R00FKEAHP Specifications
Part Number CRCW06031R00FKEAHP
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Military Standard
Resistance Value 1 Ohm
Failure Rate
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm