MCR03EZPJ471 ROHM
MCR03EZPJ471 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ471
Part Number MCR03EZPJ471
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 470 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ471
Datasheet download MCR03EZPJ471.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ471
MCR03EZPJ471 Specifications
Part Number MCR03EZPJ471
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 470 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Type Thick Film
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm