ERJ2RKF1330X Panasonic
ERJ2RKF1330X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF1330X
Part Number ERJ2RKF1330X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 133 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF1330X
Datasheet download ERJ2RKF1330X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF1330X
ERJ2RKF1330X Specifications
Part Number ERJ2RKF1330X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 133 Ohm
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.8 mg
Replacement Part Number PART-ERJ2RKF1330X
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ2RKF1330X
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 10 Ohm 0.1% 1 16W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD T R