RMCF0603FT63K4 Stackpole
RMCF0603FT63K4 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT63K4
Part Number RMCF0603FT63K4
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 63.4K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT63K4
Datasheet download RMCF0603FT63K4.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT63K4
RMCF0603FT63K4 Specifications
Part Number RMCF0603FT63K4
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 63.4 kOhm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm