ERJ-3GEYJ104V Panasonic
ERJ-3GEYJ104V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3GEYJ104V
Part Number ERJ-3GEYJ104V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3GEYJ104V
Datasheet download ERJ-3GEYJ104V.pdf
Request Quotation for ERJ-3GEYJ104V
ERJ-3GEYJ104V Specifications
Part Number ERJ-3GEYJ104V
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 100 kOhm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Package Type SMD
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm