ERJS06F3923V Panasonic
ERJS06F3923V Images
Please contact us for more photos of ERJS06F3923V
Part Number ERJS06F3923V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 392K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS06F3923V
Datasheet download ERJS06F3923V.pdf
Request Quotation for ERJS06F3923V
ERJS06F3923V Specifications
Part Number ERJS06F3923V
Mounting Surface Mount
Resistance Value 392 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm