CRCW0603221KFKEB Vishay
CRCW0603221KFKEB Images
Please contact us for more photos of CRCW0603221KFKEB
Part Number CRCW0603221KFKEB
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 221K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603221KFKEB
Datasheet download CRCW0603221KFKEB.pdf
Request Quotation for CRCW0603221KFKEB
CRCW0603221KFKEB Specifications
Part Number CRCW0603221KFKEB
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 221 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm