MCR006YRTJ684 ROHM
MCR006YRTJ684 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ684
Part Number MCR006YRTJ684
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 680K Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ684
Datasheet download MCR006YRTJ684.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ684
MCR006YRTJ684 Specifications
Part Number MCR006YRTJ684
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Supplier Package 0201
Package Type SMD
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Resistance Value 680 kOhm
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm