MCR03EZPJ223 ROHM
MCR03EZPJ223 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ223
Part Number MCR03EZPJ223
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 22K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ223
Datasheet download MCR03EZPJ223.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ223
MCR03EZPJ223 Specifications
Part Number MCR03EZPJ223
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Resistance Value 22 kOhm
Case Size 0603
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm