M55342K12B24H0RTSV Vishay
M55342K12B24H0RTSV Images
Please contact us for more photos of M55342K12B24H0RTSV
Part Number M55342K12B24H0RTSV
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 24K Ohm 2% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B24H0RTSV
Datasheet download M55342K12B24H0RTSV.pdf
Request Quotation for M55342K12B24H0RTSV
M55342K12B24H0RTSV Specifications
Part Number M55342K12B24H0RTSV
Case Size 0603
Tolerance 2 %
Pin Count 2
Rad Hard No
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.84(Max)
Max Processing Temp 260
Resistance Value 24 kOhm
Case Style Molded
Power Rating 0.1 W
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 150 °C
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Package Type SMD
Supplier Package 0603
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.62 mm