PTN1206E3923BST1 Vishay
PTN1206E3923BST1 Images
Please contact us for more photos of PTN1206E3923BST1
Part Number PTN1206E3923BST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 392K Ohm 0.1% 2 5W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN1206E3923BST1
Datasheet download PTN1206E3923BST1.pdf
Request Quotation for PTN1206E3923BST1
PTN1206E3923BST1 Specifications
Part Number PTN1206E3923BST1
Case Size 1206
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Package Type SMD
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Type Thin Film
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 392 kOhm
Power Rating 0.4 W
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm