CMA02040X2209GB300 Vishay
CMA02040X2209GB300 Images
Please contact us for more photos of CMA02040X2209GB300
Part Number CMA02040X2209GB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Carbon Film 1406 22 Ohm 2% 1 4W Conformal SMD Melf Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CMA02040X2209GB300
Datasheet download CMA02040X2209GB300.pdf
Request Quotation for CMA02040X2209GB300
CMA02040X2209GB300 Specifications
Part Number CMA02040X2209GB300
Supplier Package Melf
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Type Carbon Film
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 2 %
Package Type Melf
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Case Size 1406
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Resistance Value 22 Ohm
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm