ERJU03F49R9V Panasonic
ERJU03F49R9V Images
Please contact us for more photos of ERJU03F49R9V
Part Number ERJU03F49R9V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 49.9Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU03F49R9V
Datasheet download ERJU03F49R9V.pdf
Request Quotation for ERJU03F49R9V
ERJU03F49R9V Specifications
Part Number ERJU03F49R9V
Termination Style Wraparound
Resistance Value 49.9 Ohm
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm