ERJL1WKJ50MU Panasonic
ERJL1WKJ50MU Images
Please contact us for more photos of ERJL1WKJ50MU
Part Number ERJL1WKJ50MU
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 0.05 Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJL1WKJ50MU
Datasheet download ERJL1WKJ50MU.pdf
Request Quotation for ERJL1WKJ50MU
ERJL1WKJ50MU Specifications
Part Number ERJL1WKJ50MU
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 1.1 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 2512
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Resistance Value 50 MOhm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1.1 mm
Product Length 6.4 mm