MMA02040D9421DB300 Vishay
MMA02040D9421DB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D9421DB300
Part Number MMA02040D9421DB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 9.42K Ohm 0.5% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D9421DB300
Datasheet download MMA02040D9421DB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D9421DB300
MMA02040D9421DB300 Specifications
Part Number MMA02040D9421DB300
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Power Rating 0.25 W
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Supplier Package 1406
Resistance Value 9.42 kOhm
Case Size 1406
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm