UCR18EVHFSR033 ROHM
UCR18EVHFSR033 Images
Please contact us for more photos of UCR18EVHFSR033
Part Number UCR18EVHFSR033
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 33m Ohm 1% 1 2W 0ppm \u00b0C to 200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UCR18EVHFSR033
Datasheet download UCR18EVHFSR033.pdf
Request Quotation for UCR18EVHFSR033
UCR18EVHFSR033 Specifications
Part Number UCR18EVHFSR033
Case Size 1206
Failure Rate
Temperature Coefficient 0 to 200 ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Resistance Value 33 MOhm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm