| Part Number | ERJ3EKF3922V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 468860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0603 39.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ3EKF3922V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ3EKF3922V |
|---|---|
| Resistance Value | 39.2 kOhm |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ3EKF3922V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thin Film 0705 30.1K Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for M55342E06B30B1TWI.pdf |
|
ROHM | Res 1210 0.001 Ohm 1W \u00b1100PPM \u00b0C SMD Embossed T R Download PDF datasheet for PMR25HZPFV1L00.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2512 0.004 Ohm 5% 1W \u00b1350ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJM1WSJ4M0U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 357K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF3573C.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 84.5 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF84R5C.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 18.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1822.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 47.5 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF47R5X.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 3.9K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C3901FB300.pdf |
|
Vishay | Res Metal Strip 2512 0.004 Ohm 1% 1W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Bulk Download PDF datasheet for WSL25124L000FEK.pdf |
|
Vishay | RES THNFLM D55342 1206 11K OHM 1% 25PPM 0.01% SLDC Download PDF datasheet for D55342E07B11E0RWI.pdf |