ERJU01F9533C Panasonic
ERJU01F9533C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F9533C
Part Number ERJU01F9533C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 953K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F9533C
Datasheet download ERJU01F9533C.pdf
Request Quotation for ERJU01F9533C
ERJU01F9533C Specifications
Part Number ERJU01F9533C
Type Thick Film
Case Size 0201
Resistance Value 953 kOhm
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm