ERJB2AJ200V Panasonic
ERJB2AJ200V Images
Please contact us for more photos of ERJB2AJ200V
Part Number ERJB2AJ200V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 20 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJB2AJ200V
Datasheet download ERJB2AJ200V.pdf
Request Quotation for ERJB2AJ200V
ERJB2AJ200V Specifications
Part Number ERJB2AJ200V
Power Rating 0.75 W
Mounting Surface Mount
Resistance Value 20 Ohm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm