MCR01MZPF8203 ROHM
MCR01MZPF8203 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF8203
Part Number MCR01MZPF8203
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 820K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF8203
Datasheet download MCR01MZPF8203.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF8203
MCR01MZPF8203 Specifications
Part Number MCR01MZPF8203
Military Standard
Failure Rate
Rad Hard No
Supplier Package 0402
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Case Size 0402
Resistance Value 820 kOhm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Type SMD
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm