ERJ14NF10R0U Panasonic
ERJ14NF10R0U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF10R0U
Part Number ERJ14NF10R0U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 10 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF10R0U
Datasheet download ERJ14NF10R0U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF10R0U
ERJ14NF10R0U Specifications
Part Number ERJ14NF10R0U
Resistance Value 10 Ohm
Power Rating 0.5 W
Case Size 1210
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm