ERA3ARW102V Panasonic
ERA3ARW102V Images
Please contact us for more photos of ERA3ARW102V
Part Number ERA3ARW102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.05% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3ARW102V
Datasheet download ERA3ARW102V.pdf
Request Quotation for ERA3ARW102V
ERA3ARW102V Specifications
Part Number ERA3ARW102V
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Tolerance 0.05 %
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm