MCR01MZPF1004 ROHM
MCR01MZPF1004 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF1004
Part Number MCR01MZPF1004
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1M Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF1004
Datasheet download MCR01MZPF1004.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF1004
MCR01MZPF1004 Specifications
Part Number MCR01MZPF1004
Military Standard
Failure Rate
Case Style Molded
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Resistance Value 1 MOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm