ERA3AED152V Panasonic
ERA3AED152V Images
Please contact us for more photos of ERA3AED152V
Part Number ERA3AED152V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.5% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AED152V
Datasheet download ERA3AED152V.pdf
Request Quotation for ERA3AED152V
ERA3AED152V Specifications
Part Number ERA3AED152V
Rad Hard No
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Resistance Value 1.5 kOhm
Power Rating 0.1 W
Tolerance 0.5 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm