ERJ8ENF3301V Panasonic
ERJ8ENF3301V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF3301V
Part Number ERJ8ENF3301V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF3301V
Datasheet download ERJ8ENF3301V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF3301V
ERJ8ENF3301V Specifications
Part Number ERJ8ENF3301V
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 3.3 kOhm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm