ERJU01J332C Panasonic
ERJU01J332C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J332C
Part Number ERJU01J332C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 3.3K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J332C
Datasheet download ERJU01J332C.pdf
Request Quotation for ERJU01J332C
ERJU01J332C Specifications
Part Number ERJU01J332C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 3.3 kOhm
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.05 W
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm