MCR100JZHF47R0 ROHM
MCR100JZHF47R0 Images
Please contact us for more photos of MCR100JZHF47R0
Part Number MCR100JZHF47R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 47 Ohm 1% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR100JZHF47R0
Datasheet download MCR100JZHF47R0.pdf
Request Quotation for MCR100JZHF47R0
MCR100JZHF47R0 Specifications
Part Number MCR100JZHF47R0
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 47 Ohm
Lead Finish Tin Over Nickel
Type Thick Film
Case Size 2512
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2512
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm