MCR18EZPF4700 ROHM
MCR18EZPF4700 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF4700
Part Number MCR18EZPF4700
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 1206 470 OHM 1 4W 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF4700
Datasheet download MCR18EZPF4700.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF4700
MCR18EZPF4700 Specifications
Part Number MCR18EZPF4700
Resistance Value 470 Ohm
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Rad Hard No
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Family MCR
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Packaging Paper Tape and Reel
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm