ESR10EZPJ751 ROHM
ESR10EZPJ751 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ751
Part Number ESR10EZPJ751
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0805 750 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ751
Datasheet download ESR10EZPJ751.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ751
ESR10EZPJ751 Specifications
Part Number ESR10EZPJ751
Military Standard
Failure Rate
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Type Thick Film
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Package Type SMD
Resistance Value 750 Ohm
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm