CRCW08051K50FKEA Vishay
CRCW08051K50FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW08051K50FKEA
Part Number CRCW08051K50FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW08051K50FKEA
Datasheet download CRCW08051K50FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW08051K50FKEA
CRCW08051K50FKEA Specifications
Part Number CRCW08051K50FKEA
Case Size 0805
Resistance Value 1.5 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm