RMCF0402JT200K Stackpole
RMCF0402JT200K Images
Please contact us for more photos of RMCF0402JT200K
Part Number RMCF0402JT200K
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 200K Ohm 5% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0402JT200K
Datasheet download RMCF0402JT200K.pdf
Request Quotation for RMCF0402JT200K
RMCF0402JT200K Specifications
Part Number RMCF0402JT200K
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Resistance Value 200 kOhm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm