ERJ1GEJ393C Panasonic
ERJ1GEJ393C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ393C
Part Number ERJ1GEJ393C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 39K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ393C
Datasheet download ERJ1GEJ393C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ393C
ERJ1GEJ393C Specifications
Part Number ERJ1GEJ393C
Resistance Value 39 kOhm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.05 W
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm