ERA2AEB2551X Panasonic
ERA2AEB2551X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB2551X
Part Number ERA2AEB2551X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 2.55K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB2551X
Datasheet download ERA2AEB2551X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB2551X
ERA2AEB2551X Specifications
Part Number ERA2AEB2551X
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.0625 W
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Resistance Value 2.55 kOhm
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm