MCR03EZPFX2052 ROHM
MCR03EZPFX2052 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX2052
Part Number MCR03EZPFX2052
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 20.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX2052
Datasheet download MCR03EZPFX2052.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX2052
MCR03EZPFX2052 Specifications
Part Number MCR03EZPFX2052
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Resistance Value 20.5 kOhm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm