ERJXGNF5602Y Panasonic
ERJXGNF5602Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGNF5602Y
Part Number ERJXGNF5602Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 56K Ohm 1% 1 32W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGNF5602Y
Datasheet download ERJXGNF5602Y.pdf
Request Quotation for ERJXGNF5602Y
ERJXGNF5602Y Specifications
Part Number ERJXGNF5602Y
Resistance Value 56 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.03125 W
Tolerance 1 %
Supplier Package 01005
Case Size 01005
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm