ERJ-2RKF1242X Panasonic
ERJ-2RKF1242X Images
Please contact us for more photos of ERJ-2RKF1242X
Part Number ERJ-2RKF1242X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 12.4K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-2RKF1242X
Datasheet download ERJ-2RKF1242X.pdf
Request Quotation for ERJ-2RKF1242X
ERJ-2RKF1242X Specifications
Part Number ERJ-2RKF1242X
Case Size 0402
Resistance Value 12.4 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm