ERJU01F3832C Panasonic
ERJU01F3832C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F3832C
Part Number ERJU01F3832C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 38.3K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F3832C
Datasheet download ERJU01F3832C.pdf
Request Quotation for ERJU01F3832C
ERJU01F3832C Specifications
Part Number ERJU01F3832C
Max Processing Temp 260
Resistance Value 38.3 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm