NTR12F1R00DTRF NIC Components
NTR12F1R00DTRF Images
Please contact us for more photos of NTR12F1R00DTRF
Part Number NTR12F1R00DTRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 1 Ohm 1% 1 8W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NTR12F1R00DTRF
Datasheet download NTR12F1R00DTRF.pdf
Request Quotation for NTR12F1R00DTRF
NTR12F1R00DTRF Specifications
Part Number NTR12F1R00DTRF
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Dimensions 3.05 x 1.55 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1 Ohm
Rad Hard No
Case Style Molded
Case Size 1206
Product Depth 1.55 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.05 mm