MCR01MZPJ683 ROHM
MCR01MZPJ683 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ683
Part Number MCR01MZPJ683
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 68K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ683
Datasheet download MCR01MZPJ683.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ683
MCR01MZPJ683 Specifications
Part Number MCR01MZPJ683
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Max Processing Temp 260|265
Resistance Value 68 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Type Thick Film
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.7 mg
Replacement Part Number PART-MCR01MZPJ683
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MCR01MZPJ683
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Wirewound 0.1 Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R