MCR006YRTJ152 ROHM
MCR006YRTJ152 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ152
Part Number MCR006YRTJ152
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1.5K Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ152
Datasheet download MCR006YRTJ152.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ152
MCR006YRTJ152 Specifications
Part Number MCR006YRTJ152
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 0201
Case Size 0201
Resistance Value 1.5 kOhm
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm