ERA6YED472V Panasonic
ERA6YED472V Images
Please contact us for more photos of ERA6YED472V
Part Number ERA6YED472V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 4.7K Ohm 0.5% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YED472V
Datasheet download ERA6YED472V.pdf
Request Quotation for ERA6YED472V
ERA6YED472V Specifications
Part Number ERA6YED472V
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Resistance Value 4.7 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm