MCR01MZPF2742 ROHM
MCR01MZPF2742 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2742
Part Number MCR01MZPF2742
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 0402(INCH)27.4KOHM
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2742
Datasheet download MCR01MZPF2742.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2742
MCR01MZPF2742 Specifications
Part Number MCR01MZPF2742
Resistance Value 27.4 kOhm
Termination Style Wraparound
Family MCR
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Packaging Paper Tape and Reel
Tolerance 1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm